Награде су додељене спортистима који су се пласирали на маратон Измир

На Маратону Измир Авек, који пети пут ове године организује Градска општина Измир, додељене су награде спортистима који су се такмичили у трци на 42 километра и заузели прво место.

„Најбржи маратон у Турској“ Маратон Измир Авек, који је пети пут ове године организовала Градска општина Измир, трчао је уз учешће 38 елитних спортиста из 600 земаља. Свечана додела награда у трци на 42 километра одржана је у Културпарку. У мушкој категорији прво место заузео је Кенијац Виталис Кибивот са временом 2 сата, 11 минута и 8 секунди, док је друго место заузео Етиопљанин Сендеку Алелгн са временом 2 сата, 13 минута и 42 секунде, а Кенијац Силас Куруи треће место са временом 2 сата, 13 минута и 47 секунди. Етиопљанка Аамелмал Тагел победила је у женској трци у трци на 42 километра са временом 2 сата, 37 минута и 26 секунди. Други је био Етиопљанин Бекелецх Бедада са 2 сата 42 минута и 10 секунди, а трећи Јапанац Сугуру Октабе са 2 сата 43 минута и 16 секунди.

Укупна награда од 42 хиљаде долара у 42 хиљаде

У категоријама 42К Маратхон Измир Авек 2024, генерални мушкарци и жене, први победник је добио 10 хиљада долара, други 5 хиљада долара, трећи 3 хиљаде долара, четврти 2 хиљаде долара, а пети 42 долара. Победницима у категорији XNUMXК награде је уручио градоначелник Метрополитанске општине Измир др. Група ЦХП из Већа Метрополитанске општине Измир у име Цемила Тугаиа SözcüСу и заменик градоначелника општине Карабаглар Елвин Сонмез Гулер, заменик генералног секретара градске општине Измир Ертугрул Тугаи, шеф одељења за омладинске и спортске услуге у општини Измир, Хакан Орхунбилге, председник градског клуба Измир ЕСирСеин А човек Управног одбора Директори Ерсан Одаман Генерални директор АВЕК Аутомотиве Дериа Улуг и члан Већа градске општине Измир Арас Каинарца.

Укупна награда за 42 Туркиња и Туркиња је 100 хиљада ТЛ

У 42 Туркиња и Туркиња, прво место је добило 14 хиљада ТЛ, друго 12 хиљада ТЛ, треће 10 хиљада ТЛ, четврто 8 хиљада ТЛ, а пето место 6 хиљада ТЛ од 50 хиљада ТЛ додељено је у обе категорије, оживљено је плесним представама и концертима. У мушкој категорији 42К Турска првопласирани је био Хакан Туран (2 сата 51 минут 3 секунде), други Сердар Сезер (2 сата 51 минут 6 секунди) и трећи Еркан Бачак (2 сата 52 минута и 5 секунди). У категорији 42 жена, Тугба Туркгулу је освојила прво место (3 сата 52 минута 21 секунда), Селин Чимрин је заузела друго место (4 сата 2 минута 22 секунде), а Пıнар Доган треће место (4 сата 19 минута 53 секунде) .

Трчање је почело у 08.00 часова

Почетак трчања од 42 километра пуштен је у 08.00 испред зграде Саир Есреф Булварı Културпарк Олд ИЗФАС. Спортисти, преко Алсанчака KarşıyakaСтигао је и окренуо се пре него што је стигао до пристаништа Бостанли. Спортисти су истом стазом стигли до Инџиралтија, овог пута Булеваром Мустафе Кемала Сахила, а вратили се из Марине Измир и завршили трку на стартној тачки. Ове године у оквиру Измирског маратона одржана је трка на 10 километара уз учешће 5 хиљада спортиста, а победницима су уручене награде.