Хатице Кубра Илгун, једна од атлетичарки пројекта Олимпијске мајке, освојила је бронзану медаљу

Хатиџе Кубра Илгун, једна од атлетичарки пројекта Олимпијске мајке, освојила је бронзану медаљу

Хатице Кубра Илгун, једна од спортисткиња пројекта Олимпијске мајке који је покренуо П&Г ради популаризације спортске културе у Турској, освојила је бронзану медаљу у категорији теквондо на Олимпијским играма у Токију 2020.

Хатице Кубра Илгун је међу 2020 спортиста које подржава Процтер & Гамбле (П&Г), једна од највећих светских компанија за личну негу и чишћење и произвођач брендова као што су Фаири, Прима и Ариел, са пројектом Олимпиц Мотхерс и квалификованим за учешће на Олимпијским играма у Токију 29. Освојио је бронзану медаљу. Хатице Кубра Илгун, која представља Турску у категорији до 57 килограма у теквондоу, додала је нови успех свом успеху елиминишући своје противнице.

Илгун, који је рођен у Карсу 1993. године, рекао је: „Обећао сам оцу да ћу освојити медаљу на Олимпијским играма и вијорити турску заставу. Мој циљ је био да освојим медаљу на Олимпијади. „Моја највећа мотивација је да будем пример атлетичаркама које долазе после мене у теквондо категорији у којој се такмичим“, рекла је она. Илгун, која је освојила златну медаљу на 5. Европском председничком купу одржаном у Шведској, такође је о пројекту Олимпијске мајке рекла: „Веома је важно да се младим спортистима, посебно њиховим родитељима, улива самопоуздање и да имају мајку. и присталице иза њих који их увек подржавају." . Пројекат Олимпијске мајке је једна од ових важних подршке. Даје наду у будућност уз подршку коју пружа вама, вашој мајци и младим спортистима који ће у будућности представљати нашу земљу. Овај пројекат је од великог значаја, посебно у смислу подизања свести код мајки о спорту и обезбеђивања да њихова деца буду успешна у овој области, да се тако добра навика успостави у њиховим животима и да постану здраве личности. Финансијска и морална подршка коју П&Г пружа спортистима је велика вредност за будућност пуну успеха.”