Букет Цетинкаиа Турска трећи у ски индустрији

Букет Цетинкаиа је трећи у Турској у скијашкој грани: Првенство Турске у алпском скијању, које покрива све старосне категорије у програму активности Турске скијашке федерације за 2014. годину, завршено је такмичењима одржаним у Ерзурум Конаклı Ски центру. Скијашица Букет Четинкаја из Кајсерија заузела је треће место на шампионату.

Кајзери је на првенству у Ерзуруму представљао регионални тим са 19 спортиста. Атлетичарка Турског олимпијског припремног центра Букет Цетинкаиа постигла је значајан успех пласиравши се на 3. место у Турској у грани слалома за младе жене. Поред тога, Есра Сазак је постала атлетичарка која је заузела 2. у огранку слалома за сениорке и 3. у огранку јуниорског слалома.

Тренер регионалног тима Хулиа Цам, у својој изјави о првенству, рекла је: „Нисмо могли да имамо продуктивну сезону због мало снега у нашем граду ове године, али резултати које смо постигли дали су нам наду. Екипно смо првенство завршили на четвртом месту. „Уверени смо да ћемо следеће године имати много бољу сезону. рекао.