Било је приговора на Турској бициклијади Турске, победник се променио!

Први километри трке прешли су групно. Иако је било мањих покушаја бекства, брзо су сустигли пелотон. Ни покушаји бекства на 18. и 33. километру нису дали резултате. Масовно је пролазио тунел Гечек.

Атлетичар Бејкоза Беледијеспора Самет Булут, који је постигао велики успех на етапи Кемер-Калкан и стекао право да носи црвени дрес, такмичиће се на етапи Фетије-Мармарис.

Док је почео да носи дрес, трчао је са комплетном стратегијом да освоји бодове из категорије 3 на етапи и учврсти своје место. Циљ је био прикупити што више бодова и обезбедити купаћи костим пре пењачке етапе на планини Спил.

СПРИНТ БОНУС ГАТЕ РЕЗУЛТАТИ

Како је пређених 69.9 километара, спринт бонус капија је остала иза.
Прва три места поделили су следећи спортисти:

1-Филиппо Цонца (К.36.5)
2 - Конрад Чабок (Мазовсзе)
3-Смит Вилем (Цхина Глори)

ПРОСЕЧНА БРЗИНА 4 КИЛОМЕТРА

Док је прошло скоро 2 сата етапе, пријављено је да су бициклисти за то време педалирали просечном брзином од 43.3 километра.

Туркиие БЕАУТИ БОНУС ГАТЕ РЕЗУЛТАТИ

На 97. километру прошла је бонус капија лепотица Турске. Прва 3 места поделили су следећи спортисти:

1 - Конрад Чабок (Мазовсзе)
2-Антоние Берлин (Бике Аид)

Временска разлика између пелотона и групе за бекство при проласку бонус капије дата је као 1 минут и 15 секунди.

РЕЗУЛТАТИ БОНУС ГАТЕ

На 116.7 километара прошла је пењачка бонус капија која даје бодове из категорије 3. Према резултатима на вратима, није било проблема који је покренуо купаћи костим Самета Булута. Ево резултата:

1-Филиппо Цонца (К36.5)
3-Бурак Абај (Спор Тото)

Након што је прошао капију, у првој групи остао је само Филипо Конка. Пелетон масовно наставља трку. Пре друге капије, Самет ће морати да задржи веома добру позицију да би освојио бодове.

ДРУГА КАПИЈСКА КАПИИЈА ЈЕ ПРЕЛАЗЕНА

На 144.7. километру етапе прошла је и друга пењачка капија која даје бодове из категорије 3. Самет је водио заиста стратешку трку и квалификовао се да носи Црвени дрес на сутрашњој етапи Мармарис-Бодрум. Сцена на другом успону била је следећа;

1-Ландер Лооцкк (ТДТ-Унибет)
2-Вицтор Лангелотти (Бургос)
3-Марцо Тизза (Бингоал)

ДОШЛА ЈЕ ПРИМЈЕДА НА ЦИЉ И РЕЗУЛТАТ СЕ ПРОМИЈЕНИО

Док је пелотон масовно улазио у циљ, када је утврђено да је Дени Ван Попел направио фаул при преласку линије у последњим метрима, промењен је победник етапе и услед приговора Ђовани Лонарди из За победника је проглашен тим Полти Комета.

Ђовани Лонарди из тима Полти Комета освојио је тиркизни дрес који спонзорише Спор Тото, који се додељује лидеру генералног пласмана. Белгијском спортисти дрес је уручио председник Турске бициклистичке федерације Емин Муфтуоглу.

Ђовани Лонарди из тима Полти Комета освојио је зелени дрес који спонзорише Моссо, који се додељује лидеру у класификацији бодова. Покрајински директор за омладину и спорт Мугла Ачикбаш обукао је спортисту у купаћи костим.

Самет Булут из тима општине Бејкоз освојио је Црвени дрес Туркисх Аирлинес-а, који се додељује лидеру класе Краљ планина. Емин Муфтуоглу, председник Турске бициклистичке федерације, поклонио је купаћи костим спортисти.