МОТУЛ 2024 Турско првенство у картингу почело је са узбуђењем!

Прве трке МОТУЛ 2024 Турског првенства у картингу одржане су 1-20. априла на картинг стази ТОСФЕД Корфез уз учешће укупно 21 спортиста у 5 различитих категорија, уз велико интересовање публике.

У организацији коју организује Бурса Улудаг Моторспортс Цлуб (БУМОСК) уз доприносе ИЦРИПЕКС-а, МОТУЛ-а и Батı Цорпорате-а, петогодишњи Борусан Отомотив Моторспорт Картинг пилот Заин Софуоглу, који је добио титулу најмлађег картинг пилота Турске у микро категорији, први, Енес Хаки Јетен је био други, а Булут Тиринк трећи.

Победник у мини категорији био је Али Фуат Мирас из Динамиц Рацинг Теам-а, док је други био Ефе Аихан из БОМ Картинг тима, а Рузгар Евци из истог тима трећи. Прва 3 места у категорији јуниора били су Демир Сагıм, Турхан Ерин Унлудоган, Омер Улас Акбаг. У категорији Сениор, пилот Динамиц Рацинг Теам-а Керим Сулиак је био први, Онур Мулдур је био други, а Леила Сулиак је била трећа. Прва 3 места у мастер категорији били су Муратхан Гур, Илиас Вургец и Барıс Карадениз.

У женској сениорској категорији прво место освојила је Лејла Суљак из Динамик Рејсинг Тима, Ајше Чеби из истог тима друго, а треће Зејнеп Чукурова. Динамиц Рацинг Теам освојио је прво место тимова у трци отварања сезоне.