Председник Буиуккıлıц доделио је медаље будућим тенисерима

Пионир спортских догађаја и активности у Европском спортском граду Кајсерију 2024. је Буиуксехир Беледииеси Спор А.С. Наставља да организује спортске организације у посебним данима и недељама.

У овом контексту, Буиуксехир Спор А.С. За 23. април организован је и специјални тениски турнир, који је деци поклонио Гази Мустафа Кемал Ататурк, оснивач Републике Турске.

Укупно 20 спортиста, 23 девојчице и 8 дечак, узраста 14-62 година, жестоко су се такмичили на турниру који је одржан од 61. до 123. априла.

Спортс Инц. Тениски турнир националног суверенитета и Дана детета 23. априла, у организацији Тениског турнира за национални суверенитет и Дан детета, завршен је финалним мечевима одиграним на тениским теренима Рецеп Таииип Ердоган Натион Гарден.

Уручене су награде њиховим власницима у тениским мечевима од којих застаје дах у Кајсерију, граду спорта и спортиста.

Деца спортисти су своје медаље примила од градоначелника митрополије др. Док је Мемдух Буиуккıлıц дао поклон, градоначелник Буиуккıлıц је такође поклонио паметни сат.

Градоначелник Буиуккıлıц је честитао деци која су победила у мечевима тако што су заједно искусили спорт и забаву на тениским теренима, који су били домаћини прелепих такмичења, и честитао деци 23. април Државни суверенитет и Дан детета и рекао: „Због Дана националног суверенитета, оснивач наше Републике Мустафа Кемал Ататурк пожелео је нашој деци „Честитам нашој деци овај значајан дан који је он поклонио“, рекао је он.

„УЛОЖИЋЕМО НЕОПХОДАН НАПОР ДА БУДУЋЕ ТЕНИСИРЕ ТРЕНУЈЕМО У НАШЕМ КАИСЕРИ-у“

Буиуккıлıц је подвукао да ће уложити неопходне напоре да тренирају тенисере будућности у Кајсерију и рекао: „Посебно данас честитам нашој деци која су учествовала на такмичењима везаним за тенис у старосној групи од 8, 9,10,14, XNUMX, XNUMX година. наше народне баште и пожеле им успех у даљем раду. Надам се да ћемо уложити неопходан напор да тренирамо тенисере будућности у Кајзерију“, рекао је он.

ПОВЕЋА СЕ БРОЈ ЗАТВОРЕНИХ ТЕНИСКИХ ТЕРЕНА

Напомињући да ће број затворених тениских терена, који привлаче велику пажњу љубитеља тениса, бити повећан, градоначелник Буиуккıлıц је рекао: „Желео бих овде да искажем да ћемо у будућности активирати процес у правцу који желите, након интензивног захтевају од вас да повећате број затворених тениских терена. „Унапред честитам нашим вољеним штенадима и желим им пуно среће“, рекао је он.

Завршне утакмице турнира угостили су митрополитски градоначелник др. Поред Мемдуха Буиуккıлıца, покрајинског директора за омладину и спорт Али Ихсан Кабакцı, градска општина Кајсери Спор А.С. Председник Управног одбора Ценани Аиаидıн и Спор А.С. Генерални директор Ибрахим Сомтас је такође посматрао.

ЕВО СПОРТИСТА ПОБЕДНИКА ТУРНИРА

У оквиру турнира, Јулиде Дева Санлı је била прва у групи девојчица од 8-9 година, Еилул Сарı је била друга, Аимине Иакут је била трећа, а Иагмур Докмеци је била четврта. У мушкој групи 8-9 година, Дорук Сарı је био први, Али Кат је заузео друго место, Тан Карадаг је заузео треће место, а Керем Иавуз је заузео четврто место.

У групи девојчица од 10 година, Билге Су Јасди је била прва, Дефне Озкан је била друга, Ејлул Садак је била трећа, Сервет Кутај је била четврта, а у групи 10-годишњих дечака, Сирац Аииıлдıрıм је био први, Вели Мете Акбудак био је други, Омер Енес Ајкас је био трећи, а Јасир Туна четврти.

У групи девојчица од 11-12 година, Нева Думан је освојила прво место, Цеилин Наиман је заузела друго место, Синерис Јан Цеилан је заузела треће место, а Гизем Улгер је заузела четврто место. На турниру, Фатих Узун је заузео прво место, Мехмед Саит Акаиа је заузео друго место, Атлас Мермер је заузео треће место, а Даган Доган је заузео четврто место у мушкој групи од 11 до 12 година.

У групи девојчица од 13-14 година, где је Јасмин Дила Шанли била прва, Ерва Озимамоглу је била друга, Зеинеп Онал трећа, а Нурефсан Башок четврта. У мушкој групи од 13-14 година Мухамед Ефе Чанкаја је заузео прво место, друго место заузео је Алпарслан Јигит Доган, треће Керем Озбакан и четврто Ахмет Мантиџи.