Спортска достигнућа крунисана су наградама у Бурси Нилуфер

Утакмицама пријатељства и братства наставља се 22. Међународни фестивал спорта Нилуфер, у организацији општине Нилуфер.

На фестивалу, где су одржана такмичења у 24 различита огранка, овог пута је било узбуђења у рукомету и стоном тенису, после одбојке. Укупно 11 екипа такмичило се за првенство у категоријама јуниора и звезда у рукометним утакмицама одиграним на спортским објектима Учевлер. У мечевима одиграним у два полувремена од по 10 минута за јуниоре и 12 минута за звезде, екипе су наступиле као и професионалци.

У категорији девојчица, редов Османгази Цамлıца А тим је био први, док је приватни Османгази Цамлıца Б тим заузео друго место. У области рукомета, где су приватне школе Османгази заузеле треће место, школе алгебре су се такође квалификовале за четврто место. У категорији малих дечака, где је тим из основне школе Треасуредароглу Озкан био шампион, тим А основне школе Али Карасı је заузео друго место, приватни Османгази Цамлıца А тим је био трећи, а тим Б је био четврти. У категорији звезда мушког рукомета, тим А средње школе Вахиде Актуг је био први, а Б тим исте школе је био други. Средња школа Али Дурмаз такође је заузела треће место у категорији дечака звезда.

Једна од најпопуларнијих грана фестивала био је стони тенис. Велика конкуренција била су и такмичења у стоном тенису, на којима је у категорији омладинаца учествовало укупно 12 екипа, 48 девојчица и 60 дечака.

Играјући сингл и дубл мечеве, тимови су се борили да елиминишу своје противнике и дођу до финала. На крају мечева у којима су важила правила федерације и играла преко 11 поена, Ертугрул Сеихан Анатолиан Хигх Сцхоол је постао шампион код младих девојака, док је Приватна 3 Март Азизоглу гимназија заузела друго место. Удружење аутомобилских извозника МТАЛ и Средња ликовна школа Зеки Мурен били су тимови који су поделили треће место. Победнички тимови добили су пехаре и медаље.