Успешан наступ из Ишика и Бајрама на маратону Измир

„Најбржи маратон у Турској“ Маратон Измир Авек, који је ове године пети пут организовала Метрополитанска општина Измир, трчао је уз учешће 5 хиљада 5 спортиста. Атлетичари из 600 различитих земаља учествовали су на Светском атлетском маратону Измир Авек у категорији Међународне друмске трке. У трци на 38 километра, у којој је учествовало 600 елитних спортиста, Кенијац Виталис Кибивот заузео је прво место у мушкој категорији са временом 42. Други је био Етиопљанин Сендеку Алелгн са 02.11.08, а трећи Кенијац Силас Куруи са 02.13.42. Етиопљанка Аамелмал Тагел победила је у женској трци у трци на 02.13.47 километра са временом 42. Поново је други био Етиопљанин Бекелецх Бедада са 02.37.26, а трећи Јапанац Сугуру Октабе са 02.42.10.

ТРЧАЛО 5 ХИЉАДА 600 СПОРТИСТА

Први старт дана дат је у 07.00 часова ујутру у категорији 10 километара. Спортисти, који су почели да трче у 07.00 испред старе зграде ИЗФАС у Културпарку, вратили су се са трамвајске станице Копру на Булевару Мустафе Кемала Сахила и завршили трку у супротној траци од зграде ИЗФАС. Озлем Исıк из Манисе Буиуксехир Беледијеспора завршио је стазу за 40 минута и био трећи након Тугчеа Каракаје и Наталије Кахраман. Ахмет Бајрам освојио је прво место у мушкој категорији од 35-45 година са стазом коју је прешао за 49 минута и заузео шесто место у генералном пласману.