У Ордуу ће се такмичити спортисти из Манисе

Такмичења покрајинског првенства кадета у џудоу у Маниси одржана су у Вишенаменској спортској хали уз ентузијазам поводом 23. априла националног суверенитета и Дана детета. Џудо тим Маниса Буиуксехир Беледијеспор стекао је велику предност у односу на своје противнике и освојио 10 медаља на такмичењима. У зелено-белом тиму златну медаљу освојили су Али Чам у 38 килограма, Кајра Карадаг у 42 килограма, Али Таха Инчи 46 килограма и Осман Јилдирим у 50 килограма. Јигит Енес Четин са 38 килограма, Нејланур Токгоз са 40 килограма, Сулејман Саид Чимен са 42 килограма и Зејнеп Бајсал са 44 килограма такође су били други и освојили сребрну медаљу. Мехмет Каракузу и Халил Ефе Чинар заузели су 2. место и освојили бронзану медаљу у дисциплини 42 килограма. Зелено-бели спортисти остварили су значајан успех са 3 медаља и квалификовали се за учешће на првенству Старс Турске у џудоу, које ће се одржати у Ордуу 10-3-4.