Најављен шампион Супер лиге за жене у фудбалу Туркцелл

У финалу Туркцелл женске фудбалске Супер лиге, градска општина Анкара Фомгет ГСК је савладала Фенербахче резултатом 4-2 и постала шампион.

У финалу Туркцелл женске фудбалске Супер лиге, градска општина Анкара Фомгет ГСК и Фенербахче одмерили су се на стадиону Измир Алсанчак Мустафа Денизли.

Жуто-тамноплава екипа затворила је прво полувреме меча са 9:1 голом Зенате Колман из једанаестерца у 0. минуту. Градска општина Анкара Фомгет ГСК је изједначио резултат голом Дарије Апанешенко са пенала у 90+8 и меч је отишао у продужетке.

Ецем Цумерт из Фенербахчеа добио је црвени картон у 95. минуту.

АББ Фомгет ГСК је повео са 96-107 головима Армисе Куча у 3. и 1. минуту. Зената Колман је смањила на један у 110. минуту, али је Армиса Куц, која је још једном изашла на сцену у 114. минуту, одредила резултат меча 4-2. Овим резултатом, Метрополитанска општина Анкара Фомгет ГСК освојила је прво првенство Туркцелл Супер лиге за жене у својој историји.

За најбоље играчице изабране су Алис Куси и Зената Колман из Фенербахчеа.