У Бурси завршено првенство у бацању Нурулаха Ивака

Такмичењем у бацању диска и копља другог дана завршено је првенство у бацању Нурулаха Ивака, које траје два дана у Бурси.

Завршено је првенство у бацању Нурулаха Ивака, организовано у име покојног националног играча кладива Нурулаха Ивака. Истовремено, близу 18 спортиста се такмичило у такмичењима која су била финала У300 бацачке лиге.

Спортски клуб ЕНКА је после два дана такмичења освојио мушко првенство у бацачкој лиги У18 са 3317 бодова, док је други био Фенербахче, а трећи Галатасарај. Код девојчица до 18 година, Спортски клуб ЕНКА је заузео прво место са 3152 бода, а такмичење је завршио на другом месту, а на трећем месту Бурса Буиуксехир Беледииеспор.

У оцењивању према табели ИААФ код сениора најбољу оцену добила је Есра Туркмен са 57.16 степени и 1025 поена.

У мушкој категорији најбољи учинак имао је Халил Јилмазер, који је у бацању кладива постигао време 71.16 и заузврат добио 1065 поена.