Хунтерс Винд на Светском првенству у кик боксу

Спортски клуб општине Авџилар, који је са 8 такмичара учествовао на 4. Турском отвореном Светском купу у кик боксу одржаном у Истанбулу, вратио се са 3 медаље. Градоначелник Авџилара Туран Ханчерли први је честитао спортистима који су освојили 1 златну, 1 сребрну и 1 бронзану медаљу у својим гранама.

Спортски клуб општине Авџилар, који је стекао име својим успесима, није се вратио празних руку са 8. Отвореног светског првенства Турске у кик боксу. Тим Авџилара учествовао је са 17 спортиста на турниру који је одржан у Истанбулу од 21. до 42. маја и на којем је учествовало 3549 спортиста из 4 земље. После интензивних мечева, Кемал Мухсин Шахин, један од атлетичара Авџилара, освојио је златну медаљу као шампион у категорији до 81 кг. Веисел Туран Сахин, такмичар у тешкој категорији, освојио је сребрну медаљу на такмичењима, а Еце Каиıс, у категорији К65 до 1 кг, освојио је бронзану медаљу на трећем месту.

Ханчерли: „С поносом представљамо нашу заставу“

Градоначелник Авџилара Туран Ханчерли честитао је спортистима после такмичења; „Авчилар је град шампиона. Са поносом представљамо нашу заставу. Ми смо веома срећни. Још једном смо постигли историјски успех на међународној сцени. Били смо поносни на успехе спортиста нашег Спортског клуба општине Авџилар на 42. Отвореном Светском купу Турске у кик боксу, одржаном у Истанбулу, на коме је учествовало 3549 спортиста из 8 земље. „Од свег срца честитам Кемалу Мухсин Шахину, који је освојио златну медаљу у својим категоријама, Веисел Туран Сахин, који је освојио сребрну медаљу, и Еце Каиıсу, који је освојио бронзану медаљу. рекао.