Ибрахимовић је постао најстарији нападач у историји Серије А

Ибрахимовић је постао најстарији стрелац у историји Серије А

Златан Ибрахимовић је постигао пенал против Удинезеа у свом првом мечу за Милан после више од годину дана, поставши најстарији стрелац у историји Серије А 18. марта.

Искусни нападач Ибрахимовић, који је пре кратког времена опозван у репрезентацију Шведске, у другом покушају у прекиду првог полувремена разбио је пенал код куће и постигао резултат 1-1.

Промашио је први поен, али када је Бето кажњен због силовања, добио је другу шансу и погодио га у средину гола.

Са 41 годином и 166 дана, Ибрахимовић је надмашио бившег дефанзивца Милана Алесандра Костакурту као најстарији играч у врху Италије.

Ипак, Милан је у тајм-аут ушао са једним голом заостатка, пошто је Бето надокнадио грешку голом на полувремену.

Ибрахимовић је први пут од јануара прошле године именован у стартну поставу тренера Милана Стефана Пиолија и предао капитенску траку.

Он је ове сезоне три пута играо као замена, након што је био ван терена од маја прошле године након реконструктивне операције предњег укрштеног лигамента левог колена.