Рукометна женска екипа Измира у четвртфиналу

Рукометна женска репрезентација Измира у четвртфиналу

Женски рукометни тим Омладинског и спортског клуба Општине Измир победио је израелски Макаби Ландс Рамат Ган тим са 33-32 у ЕХФ Европском купу и постао један од последњих осам тимова.

Рукометни женски рукометни клуб Омладинске општине Измир победио је израелски тим Макаби Топракм Рамат Ган на гостовању после Измира у последњој 16. рунди квалификација за ЕХФ Европско првенство и уписала се у четвртфинале. Метрополитен општина је победила у првом мечу у Измиру 27-20.

Судијски двојац Георгиана Мурариу-Михаела Парасцхив из Румуније модерирао је реванш меч у Хали спортова Охел Шем. Прво полувреме протекло је уз предност домаћина од 15-14. У другом полувремену дошло је до великог ривалства, а наш тим је успео да добије меч резултатом 33-32 и тако постане екипа која је прошла коло.

Еце Созмен је постигао 12, Иасемин Озгур 5, Бусра Исıкхан, Ецем Бирбен и Сибел Кıцıроглу по 4, Иелиз Озел 2, Бурцу Диндар и Илаида Бактıр по 1.