Ефекти употребе колагена на кожу

Ефекти употребе колагена на кожу
Ефекти употребе колагена на кожу

Kemiklerde, kaslarda, ciltte ve tendonlarda bulunan insan vücudunun en önemli yapı taşlarından biri olan protein türüne kolajen adı verilir. Kolajenin temel görevi, bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumak olarak bilinir. Vücutta bulunan en yüksek protein tipi olup vücut proteininin üçte birini oluşturur.

Kolajen cilt, saç, kemik, doku ve kaslarda yüksek oranda bulunmakta olup faydaları oldukça fazladır. İnsan vücudunda kolajen üretimi 25 yaşına kadar artış gösterirken, 25 yaşından sonra azalmaya başlar. Yaşlanma ile beraber cildin üretmiş olduğu kolajen seviyesinin düşmesi sonucu kırışıklık, ciltte kuruluk, incelme, sarkma, güneş lekesi, saç dökülmesi ve elastikiyetini kaybetme gibi sorunlar görülebilir.

колаген kullanımının cilt üzerindeki faydaları şöyle sıralanabilir;

  • Cildin sıkılaşmasına ve esneklik kazanmasına yardımcı olur.
  • Cildin hücre yenilenmesine destek olur, parlak ve genç görünüm kazanmasına katkıda bulunur.
  • Kırışıklık, ince çizgi görünümü, kuruluk gibi ciltteki olumsuz etkilerin azalmasına yardımcı olur.
  • Ciltteki nem tutma kapasitesini artırmaya yardımcı olarak, yağ dokusuna etki eder ve selülit görünümünün azalmasında katkı sağlar.
  • Saç tellerinin gür, kalın ve sağlıklı olmasını destekleyerek saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Vücuttaki kolajen miktarının yetersiz kalması durumunda kolajen takviyesi, cildin ihtiyacı olan kolajen dengesine ulaşmasına yardımcı olur. Bu sayede vücuttaki kolajen seviyesi artırılarak cilt sağlığı geliştirilerek kemik kaybını önlemeye yardımcı olunur. Bunun dışında eklem ağrıları hafifletilir, kas kütlesi desteklenir, ek olarak kalp sağlığının korunmasına katkıda bulunabilir. Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan kolajen takviyeleri için likit, saşe ve tablet gibi farklı formlara https://www.naturalnest.com.tr/ web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Günceleme: 23/01/2023 15:21

Слични огласи

Будите први који ће коментарисати

Коментара