Теквондоиста Измира Мехмет Ефе Оздемир постао је првак Балкана са 17 година

Теквондоиста Измира Мехмет Ефе Оздемир постао балкански шампион у својим годинама

Мехмет Ефе Оздемир, успешан теквондиста из градске општине Измир, постао је балкански шампион са 17 година.

Мехмет Ефе Оздемир, успешан теквондиста Омладинског и спортског клуба Општине Измир, стигао је на Балканско првенство са 17 година. Наводећи да је почео да се бави спортом са 7 година да би изгубио на тежини и да је прешао са каратеа на теквондо захваљујући својој старијој сестри, 17-годишњи Мехмет Ефе Оздемир је рекао: „Почео сам теквондоом у спортским школама омладине градске општине Измир и Спортски клуб. Мој први тренер у нашем клубу био је Фетије Тул. Волео сам ову грану својом забавном и веселом обуком. Тада сам упознао наше тренере Четина Тула и Цанера Букеа. Захваљујући њима, достигао сам ове нивое“, рекао је он.

велики понос

Наводећи да је освојио 2018 националних и међународних медаља у каријери која је настављена од 11. године, успешни спортиста је рекао: „Осећао сам се веома поносно на Балканском првенству одржаном у Албанији. Била је част видети подигнуту нашу заставу и певати нашу државну химну. Пре него што сам отишао на првенство, сви моји тренери, пријатељи спортиста и породица су ме подржавали. Ово ми је дало добро самопоуздање. Мој једини циљ је била златна медаља и остварио сам је. „Желим да наставим овај успех у међународној организацији која ће се одржати у Бугарској у марту 2023. године“, рекао је он.

Мој циљ су Олимпијске игре

Наводећи да има олимпијске циљеве као и сваки спортиста, Мехмет Ефе Оздемир је рекао: „Наш клуб нас много подржава у сваком погледу. Надам се да могу да представљам нашу земљу на Олимпијади уз њихову подршку. Али прво желим да освојим најбоље резултате на свим државним и међународним првенствима. Олимпијски шампион Сервет Тазегул је мој тренер у националном тиму. Ово је велика шанса за мене. „Имам користи од његових искустава и узимам га за пример“, рекао је он.

Како је постао шампион?

На првенству одржаном у Драчу у Албанији учествовало је 10 спортиста из 446 земаља. Такмичећи се у категорији плус 23 килограма на 78. Балканском првенству у теквондоу, атлетичар Мехмет Ефе Оздемир из Измира је у првом колу савладао Радељаша Емира из Босне и Херцеговине са 2-1, ау четвртфиналу свог противника Грка Петроса Букласа са 2-0. . Успешни атлетичар Оздемир, који је у полуфиналу победио босанског спортисту Тарика Рашака са 2-0, освојио је златну медаљу победивши свог румунског противника Лаурентија Снакова са 2-0 у финалном мечу.