Спортски клуб АББ освојио је 5 медаља на првенству Турске у теквондоу

Спортски клуб АББ је освојио медаљу на првенству Турске у теквондоу

Настављајући да подржава спорт и спортисте у главном граду, Метрополитанска општина Анкара (АББ) наставља да подржава сваку грану спорта.

Спортски клубови у Метрополитанској општини Анкара, који настављају да подржавају спорт и спортисте, никада нису задовољни својим успехом. Спортски клуб општине Анкара, који је учествовао на првенству клубова Турске у теквондоу одржаном у Испарти од 15. до 18. децембра 2022. године, уз учешће 609 клубова и 4 хиљаде спортиста; Док је освојио првенство Турске у мушкој категорији са 5 медаља, био је трећи у женској категорији и други у генералном пласману.

Спортски клубови у оквиру метрополитанског града почели су да објављују своје име у свету обарајући рекорде успеха на националним и међународним такмичењима.

Историјски успех из Анкаре Буиуксехир Беледииеспор

Спортс Метрополитен општине Анкара је остварио историјски успех учешћем на Првенству клубова Турске у теквондоу, које је одржано у Испарти између 15. и 18. децембра 2022. године, на којем је учествовало укупно 4 хиљаде спортиста и 609 клубова.

Спортски клуб општине Анкара освојио је укупно 4 медаља на турниру, укључујући 1 златне и 5 бронзану медаљу; Док су у мушкој категорији стигли до шампионата Турске, у женској су били трећи, а у генералном пласману други.

Ибрахим Отер у 58 кг мушкарци, Огузхан Кıлıцкаиа у 63 кг мушкарци, Халтан Уигун у 87 кг мушкарци, Зехра Каигıсıз у 57 кг за жене златна медаља; Дилара Арслан освојила је бронзану медаљу у категорији до 73 кг.