3 рекорда, 15 медаља на првенству Турске у пара пливању

Рекордна медаља на првенству Турске у пливању у новцу

Такмичећи се са 4 спортиста на Првенству Турске у пара пливању и тркама за селекцију репрезентације одржаним у Коњи, клуб Бурса Метрополитан Беледијеспор је завршио организацију са укупно 8 медаља, 1 златних, 6 сребрном и 15 бронзаних.

У тркама које су одржане на Олимпијском базену Коња у којима је учествовало 65 спортиста из 185 клубова широм Турске, пливачи клуба Бурса Метрополитан Муниципалити Цлуб измамили су им осмех постигнутим дипломама. У организацији која је доживела велико узбуђење, Мелда Колаица из Бурса Метрополитан Беледијеспор клуба освојила је 50 турских првенстава освајањем 'златне медаље на 100-400 и 100 метара слободно, 100 метара леђно, 100 метара прсно, 200 метара лептир и 7 метара'. Мелда Колаица освојила је златну медаљу оборивши турске рекорде у тркама на 100 метара прсно, 100 метара лептир и 200 метара мешовито.

Зумра Ценгиз, још једна атлетичарка Бурса Метрополитан Беледијеспор клуба, освојила је златну медаљу на 100 метара слободно и заузела треће место на 100 метара леђно. Серхат Полат је освојио сребрну медаљу на 200 метара слободно и бронзану на 100 метара слободно. Абдулкадир Кокен из Бурса Метрополитан Беледијеспор клуба такође је освојио бронзане медаље на 50, 100 и 200 метара слободно и 50 метара леђно.