Победа у Дикилију за Украјину и Летонију

Победа у Дикили Украјина и Летонија

У Дикилију је завршено четвородневно ФИВБ Светско првенство у одбојци на песку до 19 година. Украјина у женској и Летонија у мушкој биле су земље које су стигле до хепиенда на шампионату, који је био сведок узбудљивих такмичења.

На Светском првенству у одбојци на песку ФИВБ до 19 година које организује Градска општина Измир, у сарадњи са општином Дикили, Турском одбојкашком федерацијом (ТВФ) и Међународном одбојкашком федерацијом (ФИВБ) под покровитељством АКСА осигурања, Украјина је постала шампион у женској категорији и Летонија је постала шампион у мушкој категорији.

У финалном мечу за жене четвородневне манифестације у Дикилију, украјински двојац Сердиук-Романук победио је амерички двојац Массеи-Патер са 2-0 и освојио првенство Европе. Треће место припало је Канађанину Глагау-Сорра, који је победио Американца Кубиак-Сховалтера са 2-0.

У финалној утакмици за мушкарце, бели тим Фокеротс-Аузинш из Летоније савладао је плави Булгацс О.-Тетерис, такође из Летоније, резултатом 2-0 и освојио пехар. Треће место заузела је Француска, коју чине двојац Кане-Ротар, који је са 2-0 савладао двојац Армелини-Ачерби из Италије.
Спортистима су награде и медаље уручили заменик председника ТВФ Алпер Седат Асландаш, заменик градоначелника градске општине Измир Мустафа Озуслу, градоначелник Дикилија Адил Киргоз, гувернер округа Дикили Али Едип Будан, члан одбора ТВФ Метин Менгус, извршни директор Соутхвест Акел Гутас Сигорта Пазарлама и директор за дигитална решења Џемал Чирпилар, технички делегат ФИВБ Јоеп Ван Иерсел, делегат ФИВБ судије Џефри Брехаут.