Турско првенство у мирном кануу одржано у Ескишехиру одузима дах

„Шампионат Турске у кануу на мирној води“ организован у Ескишехиру у сарадњи са Турском кану федерацијом и градском општином Ескишехир био је веома узбуђен. Након трка од којих застаје дах, победнички тимови и спортисти су на свечаној церемонији примили награде. На првенству, атлетичар Омладинског и спортског клуба Ескишехир Мехмет Али Думан освојио је првенство у категорији Ц1, а екипно су освојили друго место у Турској.

Првенство Турске у кануу у кануу Ескишехир, које је уврштено у програм Турске кану федерације за 2022. годину, завршено је тркама на 1000, 500 и 200 метара у категоријама „Сениори, Омладинци, Звезде, Јуниори, Мини Јуниори Мушкарци и Жене“.

14 клубова и 29 спортиста из 265 провинција такмичило се за медаље на шампионату у језеру Сарıсунгур, који је спровела Метрополитанска општина у Мамучи, округ Одунпазари, а који такође има олимпијску стазу за кану и систем за аутоматски излаз.

Становници Ескишехира, који су дошли у рибњак Сарıсунгур са аутобуским рингом и приватним возилима за првенство, које је било сведок жестоке конкуренције током 3 дана, помно су пратили ово посебно узбуђење.

Први дан шампионата завршен је квалификационим и финалним тркама на 1 метара, 1000. дан квалификационим и финалним тркама на 2 метара, а 500. квалификационим и финалним тркама на 3 метара.

Након веома такмичарских трка, атлетичарима и тимовима који су постали шампиони, свечано су уручена признања.

На првенству Турске, атлетичар омладинског и спортског клуба Ескишехир Мехмет Али Думан освојио је првенство на 1 метара и 200 метара у категорији Ц500. Ескисехир Метрополитан омладински и спортски клуб освојио је 2. место у Турској у категорији сениора као екипа.

медаље такмичарима који су се пласирали у трке и пехари клубовима; Заменик градоначелника Метрополитанске општине Ескишехир Мустафа Ондер, председник Омладинског и спортског клуба Ескишехир Огужан Озен, шеф Одељења за омладинске и спортске услуге Градске општине Ескишехир Мехмет Али Челиксој, званичници Турске кану федерације и чланови протокола одржали су говор.

Спортисти који су учествовали у тркама захвалили су се Метрополитанској општини Ескишехир што их је угостила и рекли: „Имали смо савршено првенство са свиме, како са објектима, тако и пре и после трке. Рекли су: „Желели бисмо да се захвалимо градоначелнику Метрополитанске општине Иилмазу Бујукершену и онима који су допринели организацији.