Када је трка Формуле 1: Велика награда Мајамија?

Мајами ГП
Мајами ГП

Пета трка Светског шампионата Формуле 1 одржаће се на 6 километара Миами Интернатионал Аутодроме стази у Мајамију, САД, преко 8 кругова од 5. до 412. маја! Када је трка за Велику награду Мајамија? Где је трка за Велику награду Мајамија? Ко ће победити на трци за Велику награду Мајамија? Наши одговори на ваша питања налазе се у овој вести!

На Великој награди Имоле, чији је домаћин била Италија, петој трци у сезони 1. Формуле 2022, највеће организације мото спорта, лидер шампионата, возач Ферарија Шарл Леклерк изгубио је друго место од Серхија Переза ​​из Ред Була на старту датом по киши. . Још један возач Ферарија, Карлос Саинз, који је трку почео са четвртог места, изашао је из трке у првом кругу због контакта са Данијелом Рикардом из Мекларена.

Пребацивши се на меке гуме у 50. кругу, Леклерк је имао најбоља времена у кругу, али се мучио да постави свој темпо иза другопласираног Серхија Переза ​​и окренуо се, оштетивши своје предње крило. Возач Монака, који је морао да направи "пит-стоп", по повратку на стазу назадовао је на девето место. Леклерк је успео да заврши трку на шестом месту.

Холандски пилот Макс Верстапен, који је трку почео са првог места, завршио је борбу на првом месту са временом 1:32:07.986, стигавши до другог места ове сезоне и 21. места у каријери. Други је био саиграч Серхио Перез, 16.527 секунди иза лидера, а трећи је био Мекларенов Ландо Норис, 34.834 секунде иза лидера.

Велика награда Мајамија
Стаза за Велику награду Мајамија

Времена тренинга, квалификација и трка биће емитована на Ф1 ТВ, С Спорт 2 и С Спорт Плус: