Финално време на Европском рели купу

Финале ФИА Европског рели купа, у којем имају право да учествују спортисти који се пласирају на 7 различитих регионалних шампионата у Европи, укључујући Алпе, Селтик, Иберију, Централну Европу, Балкан, Балтик и Бенелукс, биће одржано у Немачкој 04. -06 новембар. Турски тимови ће се такође такмичити за шампионат на релију Лауситз, који ће се возити по земљаним етапама у Боксбергу/Оберлауситз-у уз учешће 14 тимова из 97 различитих земаља.

Пилот Цастрол Форд Теам Туркеи Али Турккан, који је завршио класу младих и погона на два точка победом у ФИА Балканском рели купу, ће сести за волан са својим копилотом Онуром Ватансевером са циљем да понови ове успехе у Европског рели купа. Атлетичар Ред Була Турккан, који ће се такмичити са Форд Фиеста Ралли4, жели да освоји прво и једино прво место у категорији младих као млади и турски пилот.

Мустафа Цакал-Озгур Акдаг, још један турски тим који је ове сезоне пратио ФИА Балкан рели куп и завршио сезону на другом месту, такође ће стартовати у Немачкој са циљем да освоји пехар. Са циљем да у нашу земљу још једном доведе Европски рели куп, који су освојили Мурат Бостанци-Онур Ватансевер 2015. и Иагıз Авцı-Бахадıр Гуценмез 2017. године, Цакал-Акдаг тим ће стартовати са Хиундаи Р5 Гараге у име ГП. .

Рели Лауситз, који ће бити домаћин локалне организације релија заједно са финалом ФИА Европског рели купа, такође ће учествовати у тиму Сабри Унвер-Арас Динцер са Форд Фиестом Р5 у име Цастрол Форд Теам Туркеи.