Тим куукурова-Бостанцı победио је на 30. регију у Егеју

тим цукурова бостанци победио је на митингу у Егеју

Четврта трка Рели шампионата Турске Схелл Хелик 2021, 30. Егејски рели, одржана је у Измир Сеферихисару од 16. до 17. октобра. Митинг, који је почео церемонијом старта, којој су присуствовали гувернер дистрикта Сеферихисар Наци Актас, председник ТОСФЕД-а Ерен Уцлертопрагı и потпредседник ТОСФЕД-а Орхан Бирдал, у суботу, 16. октобра, био је сведок велике конкуренције док су екипе биле под великим притиском због јаке кише.

У трци коју је организовао Егеан Аутомобиле Спортс Цлуб (ЕОСК) и у којој је стартовало 76 тимова, екипа Бурак Цукурова-Ведат Бостанцı из тима БЦ Висион Моторспорт завршила је рели Егеан на првом месту са разликом од 10.1 секунде, освојивши друго место. победа ове сезоне у Измиру. Другопласирани је био Умит Цан Оздемир-Батухан Мемисиазıцı из Цастрол Форд Теам Туркеи са Форд Фиестом Р5, док је тим Бугра Баназ-Гуркал Мендерес из БЦ Висион Моторспорт тима завршио трку на трећем мјесту у генералном пласману са Шкодом Фабијом. Р5. Цастрол Форд Теам Туркиие је био први у брендовима релија, а БЦ Висион Моторспорт је заузео прво место у тимовима.

Ефе Албаглар-Ерсин Орен из ГП Гараге у класи Н, Емре Хасбаи-Бурак Ерденер из Цастрол Форд Теам Туркеи у погону на два точка и класи 4, Ерол Акбас-Егемен Дурал из истог тима у класи 3, Цлио Ралли у класи 5 Мехмет Беслер и Егемен Ертук из Трофеја Турске постали су тимови који су поделили прва места. Победник трке код младих пилота био је Емре Хасбаи из Цастрол Форд Теам Туркеи, код младих копилота победник је био Алперен Тетик у трци са Гуролом Баранлијем, за жене пилота је победио Озлем Улудаг Гулцан са Ниссан Мицра, а за жене ко- Победник возача био је Тунцер Санцаклı из Цлио Ралли Тропхи Турска, а то је постала Асена Санцаклı са којом се такмичила.

У класи Турског историјског рели шампионата, која је отворена за класичне рели аутомобиле старије од 35 година, Устун Устункаиа-Керим Тар из тима Паркур Рацинг поново је постао тим који је освојио и генерални пласман и прво место у категорији 2, док је Левент Гур, који се први пут такмичио са сином Омером Гуром, освојио је друго место. У трци са Муратом 131, екипа оца и сина такође је освојила прво место у категорији 1. Треће место у историјској класи освојио је пар Герчек Сунман-Бахар Сунман, тркаћи се са Муратом 131.

Док је тим из Измира, Аихан Гермирли-Мустафа Назик, који се такмичио са Форд Фиестом Р1 у име Цастрол Форд Теам Туркеи у класи Севки Гокерман Ралли Цуп, освојио прво место, тим је такође постао први у категорији 3. Окан Танриверди-Севилаи Генч, који је са својом Форд Фиестом Р2 освојио друго место у овој класификацији, такође је стигао до првог места у категорији 2 и постао лидер у купу. Севки Гокерман Ралли Цуп укупно трећи био је Атес Бербероглу-Елиф Сарıкаиа из Ескисехира са Пеугеотом 208 Р2, Кемал Цетинкаиа-Унсал Дениз из Измира са Форд Фиестом Р1 у категорији 1, и Мехмет-Бахацан Гоксе из категорије 3, и Мехмет-Бахацан Гоксе из СТ. Категорија 254,68. Постале су екипе које су поделиле прва места. Екипе су за два дана прешле 8 км. Изазовни митинг, у којем се такмичио са временом у 17 специјалних етапа, одржан је на завршном постољу у марини Сıгацıк Теос у недељу, XNUMX. октобра, са гувернером округа Сеферихисар Наци Актасом, шефом полиције округа Сеферихисар Темелом Салманом, командантом жандармерије округа Сеферихисар. Абдулкадир Шимшек и директор Омладинског и спортског округа Сеферихисар Арзу Иıлдıрıм.Завршено је церемонијом доделе награда, којој је присуствовао и Тогрул.

Рели шампионат Схелл Хелик 2021 у Турској наставиће се релијем Коцаели, који ће организовати Коцаели Аутомобиле Спортс Цлуб (КОСДЕР) од 13. до 14. новембра.