Цукурова-Бостанцı тим 30. Егејског релија Kazanспоља

Аегеан Ралли цукурова бостанци теам kazandi
Претплатите се

Четврта трка Схелл Хелик 2021 турског рели шампионата, 30. егејски рели, одржана је у Измиру Сеферихисару од 16. до 17. октобра. Митинг, који је почео церемонијом почетка којој су присуствовали гувернер округа Сеферихисар Наци Актас, председник ТОСФЕД -а Ерен Уцлертопрагı и потпредседник ТОСФЕД -а Орхан Бирдал, у суботу, 16. октобра, био је сведок великог такмичења јер су се тимови борили због јаке кише.

Тим Бурак Цукурова-Ведат Бостанцı тима БЦ Висион Моторспорт завршио је трку Аегеан Аутомобиле Спортс Цлуб (ЕОСК), на првом месту са разликом од 76 секунде, у трци, у којој је стартовало 10.1 тимова, и њихова друга победа ове сезоне у Измиру . kazanнема га. Друго место kazanДок су победници били тим Цастрол Форд Теам Туркеи'с Форд Фиеста Р5 и Умит Цан Оздемир-Батухан Мемисиазıцı, Бугра Баназ-Гуркал Мендерес тим из БЦ Висион Моторспорт завршио је трку на трећем месту са својом Шкодом Фабиа Р5. Цастрол Форд Теам Туркеи је заузео прво место у брендовима релија, а БЦ Висион Моторспорт је заузео прво место у тимовима.

Ефе Албаглар-Ерсин Орен из ГП Гараге у класи Н, Емре Хасбаи-Бурак Ерденер из Цастрол Форд Теам Туркеи на два точка и класа 4, Ерол Акбас-Егемен Дурал из истог тима у класи 3, рели Цлио у класи 5 Мехмет Беслер- Егемен Ертук из Тропхи Туркеи постали су тимови који су поделили прво место. Емре Хасбаи из Цастрол Форд Теам Туркеи постао је млади пилоти победник трке, Алперен Тетик такмичи се са Гурол Баранлı, младим победником копилота, Ниссан Мицра и Озлем Улудаг Гулцан, победницом пилотом, и Тунцер Санцаклı, женском ко- победник пилота са Цлио Ралли Тропхи Туркеи, такмичио се са Асеном Санцаклı.

У Турском историјском рели шампионату, који је отворен за класичне рели аутомобиле старије од 35 година, Устун Устункаиа-Керим Тар из тима Паркур Рацинг поново је освојио и генерални пласман и шампионат у категорији 2. kazanДок је тим био тим, друго место заузео је Левент Гур, који се први пут такмичио са својим сином Омером Гуром. У конкуренцији са Муратом 131, екипа отац-син је такође освојила прво место у категорији 1. У историјској класификацији, прави пар Сунман-Бахар Сунман који се такмичи са Муратом 131 освојио је треће место.

Аихан Гермирли-Мустафа Назик, тим из Измира, који се такмичио са Форд Фиестом Р1 у име Цастрол Форд Теам Туркеи у класификацији Севки Гокерман рели купа kazanДок је тим био и победник у категорији 3. Друго место у овој класификацији са Форд Фиестом Р2 kazanОкан Танрıверди-Севилаи Генц је такође стигао до првог места у категорији 2 и успео да постане лидер у купу. Треће место у генералном пласману Севки Гокерман Ралли Цупа био је Пеугеот 208 Р2 са тимом Ескисехир Атес Бербероглу-Елиф Сарıкаиа, Форд Фиеста Р1 са Форд Фиестом Р1 из Измира, Кемал Цетинкаиа-Цетинкаиа-Унсал Дениз, са Фордом Мехеста Гıксом-Ст. Бахадир Озцан.Они су постали тимови који су поделили прва места. Екипе су прешле 3 км за два дана. Тежак рели, на коме се у 254,68 специјалних етапа борио са временом пролазећи кроз 8 специјалних етапа, био је на циљном подијуму у марини Сıгацıк Теос у недељу увече, 17. октобра, а завршен је церемонијом доделе награда којој је присуствовао Тогрул.

Схелл Хелик 2021 Турско рели шампионат наставља се релијем Коцаели који ће 13. и 14. новембра организовати Аутомобилски спортски клуб Коцаели (КОСДЕР).