Тоиота Газоо Рацинг заузима постоље на релију Ипрес у Белгији

тоиота газоо рацинг заузео је постоље на белгијском ипрес релију

ТОИОТА ГАЗОО Рацинг Ворлд Ралли Теам наставио је своје вођство заузевши постоље после тесне борбе на белгијском релију Ипрес. У етапама релија, које су укључивале и легендарну стазу Спа-Францорцхампс, млада возачица тима, Калле Рованпера, заузела је постоље на трећем месту.

На релију Ипрес, који је први пут одржан у оквиру ФИА Светског рели шампионата, дошло је до тесне борбе између свих возача. После Рованпере, саиграчи Елфин Еванс заузели су четврто место, а Себастиен Огиер пето.

У релију, где су спојени кривудави путеви региона Ардена и Спа стазе, Рованпера је завршио трку на подијуму, 6.5 секунди испред Еванса. Међутим, у фази снаге, Огиер је имао друго најбоље време; Рованпера је имао четврто најбоље време, а Еванс пети. Тиме су тиму донели додатне бодове.

Огиер је овим резултатима наставио да води у шампионату возача са 162 бода, док је Еванс заузео друго место са 124 бода. ТОИОТА ГАЗОО Рацинг такође је задржао прво место у шампионату конструктора са освојених 41 бодом.

Оцењујући трку, капитен тима Јари-Матти Латвала изјавио је да је постојала тесна борба између возача и рекао: „Као резултат тога, Рованпера је сјајним темпом завршио надигравање на подијуму. Сви наши возачи су урадили добар посао током викенда и успели смо да прикупимо важне бодове за првенство. ” рекао.

Калле Рованпера, која је рели завршила на подијуму, изјавила је да ужива у блиској борби и да је задовољна резултатом.

Након релија Ипрес, тимови ће се такмичити на релију Акропољ у Грчкој, који се вратио на календар први пут од 2013. године. Ралли етапе имају легендарну репутацију по својим кршевитим и каменитим путевима. Ове изазовне фазе ће ставити на тест и аутомобиле и возаче.