Уклоњена три најбоља трофеја Удружења спортских клубова Дроне Рацерс

дроне рацерс спортски клуб удружење трофеј подигнут у прве три

Удружење спортских клубова Дроне Рацерс, које спонзорише Битекен Текнолоји, такмичило се у другој етапи Турског првенства у беспилотним летелицама у Измир-Бергами.

Битекен Тецхнологи је постао главни спонзор Удружења спортских клубова тркача дронова, које је постигло велики успех на турском првенству дронова, чија је прва етапа одржана у Елазıгу, а друга етапа у Измир-Бергами ове године. На шампионату, где је трећи турски пилот Дорук Ценгиз (11 година) освојио пехар, први је био Атакан Мерцимек (15 година) и Хусеиин Аблак (5), који је у Енглеској освојио 25 пехара у име наше земље. прошле године је био други.

Пилоти Спортског клуба Дроне Рацерс Атакан Лентил (15 година) завршили су први са 56 бодова, Дорук Ценгиз (11 година) је други са 44 бода, а Хусеиин Аблак трећи са 48 бодова.

Такмичари који сакупе довољно бодова у трећој Текнофест фази првенства која ће се одржати на истанбулском аеродрому Ататурк биће изабрани за национални тим и представљаће нашу земљу на Светском купу дронова.