Објављени национални тимови Формула Ките и ИКФоил

најављене су репрезентативне селекције формула ките и икфоил

Узбуђење је завршено на часовима Формуле Ките и ИКФоил на тркама за одабир националног тима ТИФ 2021, које су укључене у Програм активности Турске једриличарске федерације за 2021. годину. Поморски клуб Урла и Урла İçmeler На крају трка чији је домаћин био Виндсурф клуб, одређени су спортисти који су имали право уласка у национални тим.

Ејдер Гиниол из Једриличарског клуба Анкара освојио је прво место у категорији Формула Ките за мушкарце, Армаган Ерсолак, који се такмичио појединачно, заузео је друго место, а Дерин Цем Баба из Спортског клуба за трагање и спасавање АКУТ треће. У категорији Формула Ките за жене прво место заузела је Дерин Атакан из клуба Урла Дениз, друго место заузеле су Пери Мина Мете из Урла Скатебоардинг и Ките Сурфинг Спортског клуба, а Дееп Сеа Соргуц из АКУТ Спортског клуба за претрагу и спасавање треће место. У категорији Формула Ките У19 прво место освојио је Дерин Цем Баба из спасилачког спортског клуба АКУТ Арма, друго место Дерин Атакан из клуба Урла Дениз, а треће место заузео је Сарп Булут из спортског клуба Оли. У категорији Формула Ките У16 први је био Дерин Атакан из морског клуба Урла, други Поираз Аксакал из спортског клуба за трагање и спашавање АКУТ, а трећи Дерин Дениз Соргуц из истог клуба.

Кузеи Озтас, који се појединачно такмичио у категоријама ИКФоил за мушкарце и У21 за мушкарце, заузео је прво место, док су Берке Озаи из Једриличарског клуба гагла Кубат Виндсурф заузели друго место, а Батухан Арслан из Једриличарске подружнице спортског клуба Гозтепе на трећем месту. У категорији ИКФоил за жене Аисе Зеинеп из Спортског клуба Ицдас била је прва, Мерве Ватан друга и Фулиа Унлу из подружнице спортског клуба Гозтепе, трећа. У категорији ИКФоил У21 за жене прво место заузела је Аисе Зеинеп Туркоглу из Спортског клуба Ицдас, друго место Мерве Ватан, а треће место су освојили Цагла Кубат Виндсурф и Елиф Ерцан из Једриличарског клуба.