Турско пењачко првенство настављено у Бурси

Турско првенство у пењању настављено у Бурси

Други део првенства Турске у пењању АВИС 2021 организовао је 2-17. јула Аутомобилски спортски клуб Бурса, чији је скраћени назив БОССЕК, уз доприносе општине Гемлик, на стази Бурса Шахинтепе. Организација, у којој су се такмичила 18 спортиста у 4 различите категорије, почела је церемонијом старта којој су присуствовали градоначелник Гемлика Мехмет Угур Сертаслан и председник ТОСФЕД-а Ерен Уцлертопрагı.На крају трке, коју је са интересовањем и узбуђењем пратила многобројна публика, спортисти који су се прво пласирали добили су награде на свечаности одржаној на пристаништу Кумла.

7.20 км. У трци, која је прегажена у 3 старта на дугој стази, прво место у категорији 1 освојио је атлетичар Танер Оруч из Бурсе са својим Цитроен Сако ВТС, док је Орчун Кушу са својим Пеугеотом 106 ГТИ и млади атлетичар Берат Берке заузео друго место. Јавуз је заузео треће место са својим Цитроен Сако ВТС. У категорији 2 победио је још један спортиста из Бурсе, Бурак Титле, са својом Форд Фиестом Р2, а такође је имао и најбоље време са 04:22.08. Док је пилоткиња Севцан Сагıроглу била друга у овој категорији са Фиат Палиом, Хакан Иува, Сулеиман Ианар и Сердар Цанбек су била имена која нису успела да стигну до циља. У категорији 3, Мурат Соицопур из Измира, који се вратио на стазе после две године, постао је најбржи са својим Ренаулт Цлио Р3, док је Бурак Акıн са својом Форд Фиестом СТ био други, а Бахадıр Севинц са својим Ренаулт Спорт Цлио-ом дошао је на подијум са треће место. Амбициозна имена ове категорије, Рефик Бозкурт, слетела су са пута током тренинга у суботу, а Исмет Токташ и Низаметин Кајнак су морали да се рано опросте од трке због механичког квара на првом старту. У категорији 4, Џем Јалин је заузео прво место са својим Митсубисхи Ланцер ЕВО ИКС, док је Аихан Гермирли заузео друго место, а Ерол Акбас је заузео треће место, поново са Митсубисхи Ланцер ЕВО ИКС. Тимски победник трке био је ГП Гаража, у конкуренцији 5 спортиста.

У локалној класификацији, Иунус Емре Бол је био први у категорији 1, Умит Баирам је био други, а Севцан Сагıроглу је био први у категорији 2, а они су били спортисти који су дијелили постоље. У категорији 3, Мехмет Гоксевен је подигао пехар за прво место, док је друго место заузео Фарук Гузелцалıскан, а треће Бурак Акıн, ау категорији 4 прво место је заузео Ерол Акбаш, друго место Ерхан Акбаш и треће место Угур Булут.

Трећу трку Турског шампионата у пењању АВИС 2021 организоваће Истанбулски аутомобилски спортски клуб (ИСОК) на стази Дарлıк у Шилу између 31. јула и 01. августа.