АВИС 2021 Турско пењачко првенство почело је у Измиру

Шампионат АВИС у пењању у Турској почео у Измиру

Трка за пењање Измир Саладос, прва трка у Турском пењачком шампионату АВИС 2021, организовао је клуб за моторе Измир, чији је кратки назив ИМОК, 26. и 27. јуна.

У трци, коју је пратио градоначелник Кемалпаше Рıдван Каракаиалı и 4 такмичар регистрован у 31 различите категорије, 24 спортиста су успела да стигну до циља. У категорији 1, Танер Оруч из Бурсе почео је сезону победом са Цитроен Сако ВТС, док је Орчун Кушу био други са Пеугеотом 106 ГТИ, а млади атлетичар Берат Берке Иавуз трећи са Цитроен Сако ВТС. У категорији 2, Форд Фиеста Р2 и Бурак Титле су постали победник, Фиат Палио и Сулеиман Ианар су били други, а Севцан Сагıроглу, једина жена возач трке, била је трећа са Фиат Палиом. У категорији 3, искусно име пењачких трка, Рефик Бозкурт из Анкаре је био најбрже име са Ренаулт Спорт Цлиом, док је Исмет Токташ завршио други са Форд Фиестом Р2Т, а Озкан Кирбацı је завршио трећи са ВВ Поло ГТИ. У категорији 4, пилот домаћин Аихан Гермирли из Измира освојио је и прво место и награду за „најбржи излаз“ са својим Митсубисхи Ланцер ЕВО ИКС са временом 03:35,54. Вративши се на стазе након кратке паузе, Селим Бациоглу се нашао на подијуму на другом месту у овој категорији са својим новим возилом Митсубисхи Ланцер ЕВО ИКС. Једно од амбициозних имена категорије 4, 2019 Турска у пењању у категорији 4, Џем Јалин напустио је трку рано тако што је напустио пут при првом успону.

У локалној класификацији, Исмаил Цабацı био је први у категорији 1, Бурак Навруз други, Барıс Карадаг трећи, а у категорији 2 Сердар Каан Иалцıн први, Сердар Сарıдуман други и Сулеиман Ианар трећи који је делио подијум. У категорији 3 пехар је за прво мјесто подигао Хусеиин Иıлдıрıм, друго мјесто заузео је Озкан Кıрбацı, треће Мухаммед Али Улку, а у категорији 4 Аихан Гермирли и Хасан Алпаи Гултен друго мјесто.

Другу трку у пењачком шампионату АВИС 2021 Турска ће организовати Аутомобилски спортски клуб Бурса (БОССЕК) од 17. до 18. јула на стази интеахинтепе која се налази у округу Гемлик у Бурси.