Полумаратон Н Колаи Истанбул поставио је нови светски рекорд

Лаки истанбулски полумаратон био је сведок новог светског рекорда

Светски рекорд оборен је на 16. Колабушком полумаратону у Н Колаиу у организацији ИММ-ове подружнице СПОР ИСТАНБУЛ. Кенијска атлетичарка Рутх Цхепнгетицх, која је у Истанбул дошла са титулом светског првака, оборила је светски рекорд временом 1.04.02. Кенијац Кибивотт Кандие заузео је прво место код мушкараца са временом од 59 минута и 35 секунди.

У организацији СПОР ИСТАНБУЛ-а, подружнице градске општине Истанбул (ИММ), на историјском полуострву одржан је полумаратон Н Колаи Истанбул. У трци, коју је Ворлд Атхлетицс приказала у категорији Елите Лабел, ове године је учествовало 4 хиљаде тркача. Старт трке, који је једини европски маратон на пролеће, био је генерални секретар ИММ-а Цан Акıн Цаглар, генерални директор СПОР ИСТАНБУЛ-а. Ренаи Онур, председник Турске атлетске федерације Фатих Цинтıмар, генерални директор Актиф банке острво Аисегул, директор омладине и спорта истанбулске градске општине Илкер Озтурк, заменик директора провинције за омладину и спорт Истанбула, добио је Гоксун од стране Селф-а.

СА ИСТОРИЈОМ

У свом говору на почетној тачки, генерални секретар ИММ Цан Акıн Цаглар пожелео је успех свим спортистима и рекао: „Данас смо у једном од 8 важних полумаратона на свету у трци која је испреплетена са историјом. Мислим да се ово место разликује од осталих јер је то стаза на којој можете уживати у Историјском полуострву. Желео бих да захвалим свим такмичарима на њиховом доприносу вредности бренда Истанбула “.

Спортисти, који су трку започели из подручја активности Иеникапı, пратили су обални пут до моста Галата, а затим су отишли ​​до Фатиха скретањем 'У' од светла на крају моста. Стаза, која је настављена у супротном смеру са скретањем 'У' пре доласка на мост Златни рог, завршила се на месту где је започела у Иеникапı.

СВЕТСКИ ЗАПИС ЈЕ ПОЧИЊЕН

Светски рекорд је оборен за жене у трци, у којој су предузете све мере ефикасности у вези са пандемијом. Кенијска атлетичарка Рутх Цхепнгетицх, која је истанбулски полумаратон завршила за 64 минута, оборила је овим степеном светски рекорд. Цхепнгетицха, који је раније имао првенство у Истанбулу, пратио је Етиопљанин Иаламзере Иехухлав са временом 1.04.40. Хелен Обири из Кеније освојила је треће место са 1.04.51.

КЕНИЈСКИ СПОРТИСТИ СУ ПРВЕ ТРИ

Кенијска атлетичарка Кибивотт Кандие, светска рекордерка у полумаратону у мушкој конкуренцији, трку је завршила на првом месту. Кандие је трку завршила са временом 59.35. Камворор, који је трку завршио са временом 59.38, нашао се на другом месту након свог држављанина Геоффреија. Трећи је био Кенијац Ронгер Кıркорир са временом 59.45.