Завршене скијашке трке у Битлису

Трке на скијашким стазама на ушима су завршене

Турски скијашки савез смештен у акционом програму групног првенства ски стаза 2021. године завршен је у Битлису. У шампионату одржаном уз учешће 25 спортиста из 320 провинција на скијашком објекту Ел Аман на аутопуту Битлис-Татван, спортисти су се жестоко борили два дана како би стекли диплому.

Скијашко одмаралиште Ел Амана у класичном и слободном стилу на медаљама освојеним након такмичења учинило је Турску предсједником Скијашке федерације Али Ото, члановима одбора Рафиком Авсар, Хеидар Цетинкаиа-ом, Сулеиманом Иилдиримом, провинцијским директором за омладину и спорт Мусом Емруллах Гулером, провинцијским директором омладине и спорта Тунцели Абдулселама и учесника дао.

На крају трка, првог дана, Омер Аицицек из Вана, Халил Ибрахим Иıлмаз и Цихад Демир заузели су прво место у категорији У-У21 мушкараца. Гулсах Ага је заузела прво место, Зозан Малкац је заузела друго место, а Фатма Коцер заузела је треће место код жена изнад У21. Код У20 мушкараца, Доган Огур је био први, Цихан Картал други, а Мурат Елкатмıс трећи. Мине Кıлıц заузела је прво место, Дилан Демир заузео је друго место, а Беиза Нур Гумус заузела је треће место код жена до 20 година. Код мушкараца до 18 година Саид Мухаммед Соиак постао је први, Беркан Метехан Туркес други је био, а Омер Огур трећи. Код жена до 18 година Зулфиие Соиаслан заузела је прво место, Сеннур Картал заузела је друго место, а Неслисах Сарıалтун заузела је треће место. Код мушкараца до 16 година Кемал Целик заузео је прво место, Хусеиин Ефе Гулер је постао други, а Веисел Вургун треће место. У У16 Вомен, Рабиа Акиол је била прва, Зулал Турк је била друга, а Туба Тунцел је била трећа. Код мушкараца до 14 година, Ибрахим Салли Аииıлдıз заузео је прво место, Абдулсамед Иıлмаз је био други, а Озан Цанлı треће место. Код жена до 14 година Бетул Актас је постала прва, Ирмак Ердем је била друга, а Седанур Тасцı трећа. Код У13 девојчица Хиранур Цıгрıлı постала је прва, Бусра Демирдаслı заузела је друго место, а Бахар Бектас заузела је треће место. Код мушкараца до 13 година Мехмет Сефа Ертас био је први, Булут Мерал други и Арда Ертас трећи. Код У12 девојчица Нисан Иıлдıрıм заузео је прво место, Ецрин Сирин Цанан постала је друга, а Зеинеп Караман трећа. Код мушкараца до 12 година Мухаммед Иасин Кара заузео је прво место, Омер Асаф Дурмус је постао други, а Бивар Озер треће место.

Другог дана Омер Аицицек из Вана заузео је прво место, Хамза Дурсун заузео је друго место, а Цихад Демир заузео је треће место у категорији Мушки У-У21 у трчању на слободном трчању. Гулсах Ага је заузела прво место, Зозан Малкац је заузела друго место, а Берна Иıлмаз је заузела треће место код жена изнад У21. Код мушкараца до 20 година Цихат Картал заузео је прво место, Абдуррахим Думан заузео је друго место, а Еиуп Аслан заузео је треће место. Мине Кıлıц заузела је прво место, Дилан Демир заузео је друго место, а Беиза Нур Гумус заузела је треће место код жена до 20 година. Код мушкараца до 18 година Саид Омер Огур постао је први, Барıс Воодцуттер други и Цумали Доган трећи. Код жена до 18 година Зулфиие Соиаслан заузела је прво место, Сеннур Картал заузела је друго место, а Неслисах Сарıалтун заузела је треће место. У категорији до 16 година Кемал ликелик заузео је прво место, Хусеиин Ефе Гулер је постао други, а Циван Караман треће место. Код жена до 16 година Рабиа Акиол била је прва, Зулал Турк друга, а Аиса Алиа Тузцуогулларı трећа. Код мушкараца до 14 година, Ибрахим Салли Аииıлдıз заузео је прво место, Абдулсамед Иıлмаз је био други, а Озан Цанлı треће место. Код жена до 14 година Бетул Актас је постала прва, Рабиа Бусра Аидогду друга, а Ирмак Ердем треће место. Прво место заузела је Бусра Демирдаслı, друго Бахар Бектас и треће место Хавванур Ескикан. Код мушкараца до 13 година Булут Мерал заузео је прво место, Арда Ертас друго и Мехмет Сефа Ертас треће место. Код У13 девојчица прво место заузео је Нисан Иıлдıрıм, друго место Зеинеп Караман и треће Пıнар Караман.