Сузуки је првак у МотоГП-у после 20 година

Шампион Сузукија у мотогп-у након годину дана паузе

Шпанска возачица екипе Сузуки Ецстар, Јоан Мир, прогласила је свој шампионат пре последње трке Светског првенства у МотоГП-у 2020. Млади возач Мир, који је најближим ривалима постигао 4 поена у трци, која је одржана преко 27 кругова на 29 километра стази Рицардо Тормо Трацк у шпанској Валенсији, својим тимом је рано пружио радост шампионата.

Сви резултати добијени од стране два шпанска пилота тима Сузуки Ецстар, Јоан Мир и Алек Ринс, иду у Сузуки; Освојио је три различите победе: шампионат возача, првенство конструктора и шампионат фабрике. Ова достигнућа су такође од посебног значаја за Сузуки, јер ове године Сузуки Мотор Цомпани слави 100. годишњицу. Поново достижући МотоГП Светско првенство 20 година након свог последњег светског шампионата у премијерној класи, Сузуки такође ове године слави овај успех, остављајући иза себе 60 година у мотоспорту.

Шпански возач тима Сузуки Ецстар, Јоан Мир, освојио је 2020. такмичење у сезони на Светском првенству у МотоГП-у 13, најважнијој организацији мото трка. Мир, који је управо имао другу сезону у горњој класи МотоГП-а, показао је супериорне перформансе у трци одржаној преко 4 кругова на 27 километра стази Рицардо Тормо у шпанској Валенсији, и пружио екипи рану шампионску радост. Коначно, након што је Кенни Робертс Јр 2000. Сузукију доделио шампионску титулу, Мир је прекинуо дуго чекање, доносећи тако титулу МотоГП светског првенства Сузукију после 20 година. На крају трке Мир је постигао 29 поена испред најближих ривала, узевши тако титулу шампионата пред завршну трку. Сви резултати добијени од двојице шпанских возача тима Сузуки Ецстар, Јоан Мир и Алек Ринс, су Сузукију; Однео је три различите победе одједном: првенство пилота, тимско првенство и фабричко првенство.

Првенство је стигло у најпосебније време!

Светско првенство у возачима 2020. била је 2017. титула за Џоан Мир, која је 3. освојила Мото2 класу, док је Сузукију била 16. титула. Мир се истиче као десети шампион свих категорија у историји са Сузукијем, и седми који је освојио 500цц/МотоГП класу. Шампионат који је освојио тим Сузуки Ецстар такође је од посебне важности за Сузуки јер ове године слави 100. годишњицу Сузуки Мотор Цомпани. Поново достижући МотоГП Светско првенство 20 година након свог последњег светског шампионата у премијерној класи, Сузуки такође ове године слави овај успех, остављајући иза себе 60 година у мотоспорту. Тим Сузуки Ецстар улази у историју као први тим у историји Сузукија који је освојио светско првенство конструктора.

Победа у тешкој години

Оцењујући шампионат, Тошихиро Сузуки, председник Сузуки Мотор Цорпоратион, изјавио је да су у тешкој години победили у највећој светској серији мото трка МотоГП; „У 2020. честитам и изражавам захвалност Тиму Сузуки Екстар и Џоан Мир за победу на МотоГП Светском првенству у сезони без преседана у сенци ЦОВИД-19. Такође бих желео да честитам и захвалим Алексу Ринсу, који је дао невероватан допринос шампионату и још увек се бори за друго место. Сузукијев 100. јубилеј и у тако незаборавној години, постали смо шампиони у МотоГП, највишој светској серији мотоциклистичких трка. За нас је мотоциклизам један од важних сектора који су наши стари покренули и који траје дуги низ година. Хвала нашим купцима, фановима и дилерима који су увек подржавали Сузуки, као и свим добављачима и спонзорима који нас подржавају. Велико хвала особљу нашег тима, пилотима и штавише свом особљу које подржава овај догађај од Мииакоде и Риуио из Јапана. „Од дана када смо се вратили у МотоГП, поносан сам на тим који је савладао разне изазове, стабилно напредовао сваке године и коначно освојио шампионат.