Сузуки је првак у МотоГП-у после 20 година

Шампион Сузукија у мотогп-у након годину дана паузе

Шпанска возачица екипе Сузуки Ецстар, Јоан Мир, прогласила је свој шампионат пре последње трке Светског првенства у МотоГП-у 2020. Млади возач Мир, који је најближим ривалима постигао 4 поена у трци, која је одржана преко 27 кругова на 29 километра стази Рицардо Тормо Трацк у шпанској Валенсији, својим тимом је рано пружио радост шампионата.

Сви резултати добијени од двојице шпанских возача тима Сузуки Ецстар, Јоан Мир и Алек Ринс, су за Сузуки; Однео је три различите победе одједном: првенство пилота, тимско првенство и фабричко првенство. Ова достигнућа су такође од посебне важности за Сузуки, јер Сузуки Мотор Цомпани ове године слави стоту годишњицу. 100 година након свог последњег светског првенства у премијерној класи, Сузуки, који је повратио МотоГП светско првенство, такође слави овај успех остављајући ове године 20 година заостатка у мото-спорту.

Шпански возач тима Сузуки Ецстар, Јоан Мир, освојио је 2020. такмичење у сезони на Светском првенству у МотоГП-у 13, најважнијој организацији мото трка. Мир, који је управо имао другу сезону у горњој класи МотоГП-а, показао је супериорне перформансе у трци одржаној преко 4 кругова на 27 километра стази Рицардо Тормо у шпанској Валенсији, и пружио екипи рану шампионску радост. Коначно, након што је Кенни Робертс Јр 2000. Сузукију доделио шампионску титулу, Мир је прекинуо дуго чекање, доносећи тако титулу МотоГП светског првенства Сузукију после 20 година. На крају трке Мир је постигао 29 поена испред најближих ривала, узевши тако титулу шампионата пред завршну трку. Сви резултати добијени од двојице шпанских возача тима Сузуки Ецстар, Јоан Мир и Алек Ринс, су Сузукију; Однео је три различите победе одједном: првенство пилота, тимско првенство и фабричко првенство.

Првенство је стигло у најпосебније време!

Светско првенство за пилоте 2020. било је друга титула за Јоан Мир, која је била шампион у класи Мото2017 3. године, и Сузукијева 2. титула. Мир се истиче као десети возач у историји који је са Сузукијем освојио првенство у свим категоријама и седми који је тријумфовао у класи од 16 кубика / МотоГП. Првенство које је освојио тим Сузуки Ецстар такође је од посебне важности за Сузуки јер Сузуки Мотор Цомпани ове године слави стоту годишњицу. 500 година након свог последњег светског првенства у премијерној класи, Сузуки, који је повратио МотоГП светско првенство, такође слави овај успех остављајући ове године 100 година заостатка у аутомобилском спорту. Екипа Сузуки Ецстар је златним словима исписала своје име у историји као први тим који је освојио Светско првенство у тимовима у историји Сузукија.

Победа у тешкој години

Оцењујући шампионат, Тосхихиро Сузуки, председник Сузуки Мотор Цорпоратион, изјавио је да су у тешкој години победили у МотоГП-у, највећој светској серији мото трка; „2020. године честитам и изражавам захвалност тиму Сузуки Ецстар и Јоан Мир за победу на МотоГП светском првенству у сезони без преседана и изазова у сенци ЦОВИД-19. Такође честитам и захваљујем Алеку Ринсу на његовом невероватном доприносу шампионату и још увек се бори за друго место. 100. годишњица Сузукија и у тако незаборавној години постали смо прваци у МотоГП-у, највишој серији мото трка на свету. За нас је мотоцикл један од важних сектора који су започеле наше старешине и траје већ дуги низ година. Желео бих да се захвалим нашим купцима, обожаваоцима и дилерима који су увек подржавали Сузуки и свим добављачима и спонзорима који нас подржавају. Желео бих да се захвалим нашем особљу посаде, пилотима и свим запосленима из јапанских Мииакода и Риуио који су подржали овај догађај. „Од дана када смо се вратили у МотоГП, поносан сам на тим који је савладао разне изазове, непрекидно напредовао сваке године и на крају постао шампион.“