Победа Украјине на Европском првенству у одбојци на песку

Украјина је освојила првенство у обе категорије на У-18 Европском првенству у одбојци на песку у организацији Градске општине Измир и Турске одбојкашке федерације.

Општина Метрополитана Измира и Турска одбојкашка федерација, коју заједнички организују Европска одбојкашка конфедерација (ЦЕВ) У-18 Европско првенство у одбојци на песку, постао је јасан последњи дан шампиона. Код жена и мушкараца Украјина је носила златне медаље око врата.

У полуфиналу за жене, Ана Чечелницка-Дана Ромањук (Украјина), која се у првом мечу противила Аурори Матавели-Маргерита Тега (Италија), победила је са 2-0 и стигла до финала. У другом полуфиналном мечу, у финале се пласирала Анхелина Кхмил-Тетјана Лазаренко (Украјина), која се противила Анук Креслер-Леа Тоскини (Швајцарска) и победила са 2-0. Ана Чечелницка-Дана Ромањук освојила је златну медаљу победивши у финалу два тима Украјине са 2-0. Треће место заузела је Анук Креслер-Леа Тоскини (Швајцарска), победивши Аурору Матавели/Маргериту Тегу (Италија).

У првом полуфиналном мечу за мушкарце, Јевхении Боико-Владислав Омелцхук (Украјина) довео је Владислава Панченка-Ивана Цхупринова из Русије са 2: 0 и у финалу добио име. У другом полуфиналном мечу Кристианс Фокеротс-Карлис Абелитис из Летоније победио је у тешкој утакмици Егора Жаровина-Виталија Маркова из Русије са 2-1. У финалној утакмици Јевхении Боико-Владислав Омелцхук (Украјина) постао је шампион победивши Кристианс Фокеротс-Карлис Абелитис из Летоније са 2: 0. У мечу за треће место састале су се две екипе Русије. Трећи је био Владислав Панченко-Иван Чупринов који је победио Егора Жаровина-Виталија Маркова.

Подељене награде

Мушкарци и жене на самиту у украјинском шампионском трофеју са златном медаљом у Измир метрополитанској општини Заменик генералног секретара Одбојкашке федерације Турске Ертугрул бригаде и заменик председника Садат дао је Алпер Иесилдас. Шеф одељења за спорт и одељење градске општине Измир Хакан Орхунбилге и градоначелник општине Селцук Филиз Церитоглу Сенгел уручили су своје пехаре и медаље Летонији, другом од дечака. Трећу награду и медаљу Русији доделили су комесар ЦЕВ за одбојку на песку и технички делегат Бојана Богићевић, извршни директор Организације за спортове на плажи Беацх Ит Гурсел Иесилтас и менаџер за спорт младих из градске општине Измир Беркан Алптекин. Друге женске трофеје и медаље уручили су Украјини шеф спорта и одељења градске општине Измир Хакан Орхунбилге и председник општине Селцук Филиз Церитоглу Сенгел. Секретар омладинског и спортског клуба метрополитанске општине Измир, Мустафа Агме и извршни директор групе Али Челик, Али Челик дали су треће место Швајцарској.

У22 европско првенство у одбојци на песку одржаће се на плажи Селцук Памуцак између 24. и 27. септембра.