Завршено првенство у друмском бициклизму у Турској

Одржано на првенству у бициклистичким бициклистичким путевима Сунфловер Валлеи у Турској, 2020. године га је довршио ТБФ. Екипа Сакариа Буиуксехир Бицицле постигла је место у првенству, што је сведочило великом узбуђењу. Метрополитански спортисти освојили су све 3 медаље у категорији мушкараца.

Турска бициклистичка федерација коју је Турска одржала 2020. године на бициклистичком бициклистичком путу Сунфловер Валлеи била је поприште великог узбуђења. Метрополитански бициклистички тим Салцано Сакариа, који је првог дана првенства обележио своје трке с временом, заузео је своје место на постољу последњег дана трка.

Председник Супреме честитао је спортистима

Велико узбуђење утркивања на сцени након завршетка саопштења, председавајући Екрем Иуце, „Сунцокрет, најмодернији бициклистички објекти у земљи, у организацији ТБФ Роад Бике бициклизма нашом долином, угостили смо првенство Турске. Захваљујем свим спортистима који су учествовали у трци на првенству и честитам нашим спортистима који су стекли дипломе “ Представљено је такмичење на крају турских спортиста за медаљу на одржаној церемонији доделе награда Председник бициклистичке федерације Ерол Куцукбакıрц и потпредседник Мохаммад Берат Алпхен, председник клуба Сакариаспор Цеват соур, Служба за младе општине Метрополитан и Илхан шеф одељења за спорт шерифа Аикаца.

Првенство завршено

Последњег дана првенства, 139.3 спортиста из 22 екипе такмичило се на цестовној тркачкој стази од 60 километара у категорији старијих мушкараца. Иако метрополитански бициклистички тим Салцано Сакариа никоме није препустио постоље у категорији крупних мушкараца, Онур Балкан, један од спортиста Буиуксехира, трку је завршио на првом месту. Балкански саиграчи Халил Ибрахим Доган завршили су трку на другом, а Емре Иавуз на трећем месту и заузели његово место на постољу. У последњој трци шампионата, у категорији омладинаца за мушкарце такмичило се 17 спортиста из укупно 56 тимова. Каан Соилу Озкалбим из Бициклистичког клуба Илгем, један од спортиста који се такмиче на стази дугој 100 километара, заузео је прво место, док су Али Осман Целик из Кониа Торку Секер Спор и Ахмет Марал поделили друго и треће место.