Завршена међународна бициклистичка тура Мевлана

Завршена је Међународна бициклистичка тура Мевлана коју организује Турски бициклистички савез уз подршку Метрополитанске општине Коња и општина Каратај, Мерам и Селчуклу. Победници су своје награде добили од гувернера Коније Вахдетина Озкана, градоначелника метрополитанске општине Коња Угура Ибрахима Алтаја и протокола.

Коња, град бициклизма, био је домаћин још једне међународне бициклистичке организације.Међународну бициклистичку турнеју Мевлана, која се традиционално одржава од 1994. године и заузела је место у међународном календару пријавом поднетом 2017. године, организовала је Турска бициклистичка федерација под спонзорство Метрополитанске општине Коња и општина Мерам, Селчуклу и Каратај.

Друга и последња етапа турнеје, у којој је 5 тимова и око 12 спортиста из 110 земаља, укључујући Турску, педалирали да би се квалификовали, почела је са трга Мевлана и завршила се испред општине Мерам, пратећи руту Чумра.

У другој етапи трка на 133.5 километара; Први је кроз циљ прошао Максим Пискунов из Русије и постао шампион. Друго место освојио је Артур Ершов из Русије, док је треће место заузео Француз Венсан Луиш.

На крају такмичења, победници ће добити своје медаље и пехаре; Узео га је из руку гувернера Коније Вахдетина Озкана, градоначелника Метрополитанске општине Коње Угура Ибрахима Алтаја, градоначелника Мерама Мустафе Кавуша и протокола.

Председник Турске бициклистичке федерације Ерол Кучукбакирчи уручио је плакету гувернеру Озкану, председнику Алтају и протокол након такмичења.