Завршена турнеја најдуже и најизбирљивије позорнице у Мерсину

Најдужа и најизазовнија фаза турнеје

Завршена је 5. етапа „Међународне бициклистичке туре Турнеје Мерсина“, коју ове године пети пут организује Градска општина Мерсин, са најдужом стазом од 192 километра. Победник Опште класификације 2. етапе био је Арон Гросер из тима Немачке-Бике Аид.

Друга етапа 5. Међународне бициклистичке туре Мерсина, организована под покровитељством гувернера Мерсина иу сарадњи са градском општином Мерсин и Турском бициклистичком федерацијом, кренула је из Мут.

У 2. етапи, која је најдужа и најтежа стаза на турнеји, такмичари су педалирали укупно 5 округа, Мут, Гулнар, Силифке, Ердемли и Мезитли. Победник 2. етапе у Генералном пласману био је Арон Гросер из тима Немачка-Бике Аид про, који није препустио прво место својим ривалима.

Заменик градоначелника Метрополитанске општине Мерсин Гулцан Кıс, градоначелник Мезитлија Нешет Тархан, заменик градоначелника Мут Ахмет Цан, заменик градоначелника Силифке Омер Семих Иилмаз, чланови већа и бројни љубитељи спорта присуствовали су церемонији доделе награда на бини која је завршена у Мезитли Соли Помпе.

Самоилау није изгубио жути дрес

Спортисти, који су у трци која је трајала око 5 сати прешли укупно 192 километра, без проблема су прошли тешку етапу. Такмичари, који су педалирали и знојили се 2 км у 192. етапи, стазу су завршили у пратњи природе и лепота Мерсина.

Друга етапа 5. Међународне бициклистичке турнеје Мерсин, која је почела на раскрсници парка Карацаоглан у округу Мут, завршена је у Мезитлију, Соли Помпејополис. У 2. етапи генералне класификације, Флориан Оберстеинер из немачког тима Херрман Радтеам је био други, а Роман Василенкоу из Казахстанско-међународног бициклистичког тима на стази је био трећи.

Спортиста који је добио наранџасти дрес као вођа пењања био је Мустафа Саиар из Салцано Сакариа ББ тима. Бранислав Самојлау из Белорусије Минск Бициклистички тим био је први у Генералном пласману и другог дана није изгубио жуту мајицу од ривала. Флоријан Оберштајнер из тима Херман Радтеам освојио је тиркизни дрес као лидер у спринту.