Одржан је алпски скијашки куп у Паландокену

Одржан Алпски скијашки куп Паландокен: Турска у организацији Међународне скијашке федерације 22. Одржан је у тркама Алпског скијашког купа Ерзурум Паландокен. Председник федерације Иарар; Рекао је, „Наша летвица ће и даље расти док не добијемо Олимпијске игре 2026.“

Алпско скијање на тркама скијашког слалома Паландокен, као и Турске, Босне и Херцеговине, Француске, Либана, Бугарске, Мађарске, Узбекистана, Грузије, Словеније, Словачке, Украјине и учешће 58 спортиста из Индије.

Еман Емриц из Босне и Херцеговине за мушкарце и Мариа Кıркова из Бугарске за жене заузеле су прво место на крају дводневних трка.

У тркама на којима су Емре Симсек и Сердар Дениз, међу турским спортистима, и Озлем Царıкцıоглу код жена освојили треће место, спортистима који су се пласирали у трку додељене су медаље на церемонији.

Председник Турске скијашка федерација Мехмета Ерол Предности, у свом говору на церемонији медаља, рекао је да су поносни што успешније заврши у такмичењу.

Захваливши спортистима који учествују у организацији, Иарар је рекао, „(Увек ћемо подизати лествицу мало више). Наша летвица ће расти све док не преузмемо Олимпијске игре 2026. године. Видимо да су наша деца овде добила медаље. Надам се да желимо да их видимо на олимпијској трибини. За њега ћемо интензивно радити заједно са тренерима, младима и породицама “, рекао је.