Турско школско спортско првенство у скијању одржано је у Испарти

Школско спортско првенство Турске у скијању одржано је у Испарти: школска 2013-2014. година, јуниори, звезде и млади Првенство Турске у скијању одржано је у Испарти, Ски центар Давраз.
Приближно двеста педесет скијаша из различитих провинција Турске учествовало је на првенству које је одржано у категоријама север и алпско скијање у скијашком центру Давраз од 01. до 02. марта 2014. године.

Као резултат дводневних такмичења, у дисциплинским такмичењима севера,
За младе жене; Зозан Малкоч из спортске средње школе Агрı био је први у Турској, атлетичар средње школе Хаккари Иуксекова Зилан Озтунц је био други, а ученик средње школе Болу Гереде из Анатолије Аисенур Думан је био трећи.

Стар Вомен'с; Шампион Турске постао је атлетичар средње школе Анкаре Абдуррахман Каракоч З.Елиф Дурланик, други је постао ученик средње школе Хаккари Хамит Кесици Мелике Аслан, трећи ученик средње школе Анкаре Х.Мустафа Тарман Махинур Сунгур.

У Стар Мен; Јусуф Кесер, ученик Регионалне школе за девојчице са интернатом Агрı Мурат, постао је шампион Турске, Фıрат Елкатмıс, атлетичар основне школе Битлис Хусрапаса, други, а Салих Цан Думан, ученик средње школе Болу Гереде М.Зелиха Гуз, трећи .

У малим женама; Ученик средње школе Хакари Хамит Кесици Ебру Арслан је био први, атлетичар средње школе Хаккари Хамит Кесици Бериван Картал је био други, а атлетичар Средње школе Нигде Мевлана Серап Емире је био трећи.

Ин Литтле Боис; Мурат Елкатмıс, ученик основне школе Битлис Хусра Паса, освојио је прво место, Синан Кандемир, спортиста из Регионалне школе интерната за девојчице Агрı Мурат, друго место, а Омер Елкатмıс, спортиста из Битлис Хусра Паса основне школе освојио треће место.

На такмичењима у алпском скијању;
У малим женама; Гоксу Данацı из Истанбула је била прва, Алара Дуру Карацабеи из Анкаре је била друга, а Зехра Алагас из Кајсерија трећа.
Ин Литтле Боис; Први је био Метехан Оз из Бурсе, други Мурат Шишманоглу из Истанбула, а трећи Цан Соикан из Анкаре.

У категорији Звезда жена прва је била Назлицан Иузгул из Испарте, друга Јасемин Акан из Анкаре, а трећа Мирац Ниса Ценгиз из Карса.

У Стар Мен; Беркин Уста из Бурсе је био први у Турској, Каан Самгул из Анкаре је био други у Турској, а Иунус Цан Ерсан из Бурсе био је трећи.
За младе жене; Док је Аиген Иурт из Анкаре освојила првенство Турске, Бетул Калин из Бурсе је била друга, а Бусе Ертунц из Хаккарија трећа.
Ин Иоунг Мен; Али Зинциркıран из Истанбула освојио је првенство Турске. Други у Турској је Ибрахим Ерен из Анкаре, а трећи Берке Сафа Татли из Кајсерија.

На првенству је учествовао 31 покрајински и национални судија, где је члан одбора Скијашког савеза Митхат Иıлдıрıм, који је учествовао из провинције Ајдин, служио као посматрач Федерације. Али Илик, један од наших националних судија, служио је у име Кајсерија на Окуллу скијашком првенству Турске. Али Илик је импресионирао својим успешним наступом током целог турнира.