Наставите историјску туру уз планинарење Спил

Запањујућа ситуација откривена је уочи петог дана 59. председничке бициклистичке турнеје Турске. Тиркизни дрес, који ће одредити победника Општег појединачног пласмана, мењао је власника 4 пута до петог дана ТОУР-а, који је у недељу почео етапом Анталија-Анталија. Тобиас Андресен из тима ДСМ-Фирменицх, који је етапу Бодрум-Кусадасı завршио на првом месту, носио је тиркизни дрес кроз целу етапу.

Као резултат ових покрета, 7 спортиста се одвојило од пелотона и повећало временски размак на 55 секунди. Антонио Полга (Ново Нордиск), Мауро Велвит (Тартелетто), Оливер Маттхеис (Бике Аид), Јацоб Сцоот (Рембе), Генки Иамаматон (Кинан), Мицхал Поморски и Конрад Цзабок (Мазовсзе) почели су да отварају јаз све већим темпом. У међувремену, Бугра Тахир Иигит из Спор Тото тима је напао са пелотона да ухвати групу за бекство. Како је прошао 24. километар, група за бекство од 7 је направила разлику до пелотона за 2 минута и 25 секунди. Б.Тахир Иигит још није успео да ухвати групу за бекство.

НА КРАЈУ 5. ФАЗЕ КУПАЋИ СУ ПРОНАШЛИ ВЛАСНИЦЕ

Тиркизни дрес који спонзорише Спор Тото, додељен лидеру генералног пласмана, освојио је Тобиас Лунд Андресен из тима ДСМ-фирменицх. Покрајински директор за омладину и спорт Ајдина Ценап Бирликчиоглу обукао је белгијског спортисту у купаћи костим.

Ђовани Лонарди из тима Полти Комета освојио је зелени дрес који спонзорише Моссо, који се додељује лидеру у класификацији бодова. Гувернер округа Дидим Цан Казим Куруца обукао је спортисту у купаћи костим.

Винзент Дорн из Бике Аид тима освојио је Црвени дрес Туркиш Ерлајнса, који се додељује лидеру класе Краљ планина. Гувернер округа Соке Али Акче поклонио је купаћи костим спортисти.

Винзент Дорн из Бике Аид тима освојио је Бели купаћи костим спонзорисан од готуркиие.цом, који се додељује лидеру класе турских лепотица. Гувернер округа Кушадаси Ибрахим Текли обукао је спортисту у купаћи костим.

ДАНАС ЈЕ ЕТАПА КОЈА ЋЕ ОДРЕДИТИ СУДБИНУ ТУРНЕЈЕ

59. Бициклистичка тура Председничке Турске наставиће се сутра етапом за пењање Кушадаси-Маниса (планина Спил) дужине 160.1 километар. Као и претходних година, очекује се да ће спортиста који победи на овој етапи, названој „Квин бина“, у великој мери гарантовати шампионат 2024. године. Све очи су упрте у планинаре за етапу за пењање, коју спринтерски бициклисти не воле много.