Двоструке победе за викенд од Тоиота Газоо Рацинг

Тоиота Газоо Рацинг Теам, на крају ВРЦ релија у Турској прошле недеље, приказао се међу најважнијим тркама на свету и однео двоструку победу победивши у Ле Манс 24-часовној трци.

Изазовне етапе шљунка и долазак на високим температурама побједник Ралли Туркеи издваја се као успјех у доношењу многих гласова који су потписали Газоо Рацинг Тоиота, након чега је услиједио посљедњи дан трке у узбуђењу на крају, први је стигао са Елфин Еванс.

Еванс, који је етапе прошао глатко, трку је завршио на првом месту са 35.2 секунде разлике, а у Шампионату возача победио је саиграча Себастиена Огиера са 18 поена и стигао до првог места са 97 бодова. Док је Елфин Еванс однео другу победу за име бренда, Тоиота је успела да буде прва у 5 од 3 најбољих трка.

Турска трка због проблема искусних док је Себастиен Огиер Ралли тамамлаиамазк, 19-годишњи пилот Калле Рованпера наставио своје импресивне перформансе у четвртом ВРЦ-у. Овим резултатима, ТОИОТА ГАЗОО Рацинг је задржао своју прву позицију у Брандс Цхампионсхип повећавајући своју бодовну разлику на 9 са својим најближим ривалом.

Тоиота Газоо Рацинг, рели Турске након датума од 8. до 11. октобра такмичиће се у релију Сардиније у Италији. Тоиота ће поново циљати на врх у трци познатој по брзим и уским фазама.

Тоиота трећу годину заредом у Ле Мансу

ТОИОТА ГАЗОО Рацинг успео је да трећи пут заредом буде на врху постоља на Светском првенству у издржљивости „Ле Манс 24 Хоурс“, другој категорији мото спорта. Док је тркачки аутомобил ТС050 ХИБРИД преузео главну улогу у још једном успеху на Цирцуит де ла Сартхе Цирцуит, Тоиота ГАЗОО Рацинг је пре завршетка сезоне стигла до шампионата у ФИА Светском првенству у издржљивости 2019-2020 и носила своје име на врху.

Аутомобил број 8 ТС050 ХИБРИД, у којем су се такмичили Себастијен Буеми, Казуки Накајима и Брендон Хартли, прешао је преко 5 километара и победио у трци за пет кругова. Истовремено, ова пилотска екипа стигла је до вођства на Светском првенству. Себастијен Буеми и Казуки Накајима освојили су Ле Ман трећу годину заредом, придруживши се седам возача који су то учинили у 97 година историје трка. Брендон Хартли је, пак, по други пут ове године после 2017. постао победник ове специјалне трке.

Тоиота ТС1000 ХИБРИД са погоном на сва четири точка од 050 кс поставила је нове стандарде перформансама и ефикасношћу које је демонстрирала у Ле Манс 24 Хоурс трци. ТС2012 ХИБРИД троши 1 процената мање горива од прве генерације ЛМП35 хибрида коришћених 050. године и може да заврши 1 рунду 10 секунди брже. ТС050 ХИБРИД такође држи рекорд у најбржем кругу, као и четири стуба и три победе у низу.

Овај успех у Тоиотиним тркама издржљивости инспирисао је рођење хипер аутомобила названог ГР Супер Спорт рођеног у Ле Мансу. Ово возило је први пут приказано обиласком јавне стазе пре почетка трке.

Последња трка сезоне у Ле Ману биће одржана 14. новембра 2020. у Бахреину.